Niniejsza galeria prezentuje spis wszystkich książek Konrada T. Lewandowskiego. Spis jest w przypadku pojedynczych książek alfabetyczny, a w przypadku cykli – według kolejności książek w danym cyklu cyklu. Opisy pochodzą od wydawców.W przypadku więcej niż jednego wydania brałem do galerii najnowsze.
Uporządkowanie publikacji nie stanowiło większych trudności, może poza Anioły muszą odejść. Stanowią one zarówno pojedynczą publikacje, jak i można je zaliczyć do cyklu książek… o Radosławie Tomaszewskim! Bowiem jeden z Aniołów jest nikim innym, jak dociekliwym Redaktorem w życiu pośmiertnym…
W spisie brakuje za to bogatej publikacji Konrada T. Lewandowskiego w postaci licznych opowiadań opublikowanych w antologiach i czasopismach oraz jeszcze liczniejszych artykułów prasowych i naukowych. Konieczność zrobienia wyczerpującej kwerendy póki co przekracza możliwości tego skromnego projektu, jakim jest druga oficjalna strona Przewodasa.
Jeżeli zaś chcesz poznać autora tych wszystkich publikacji, kliknij tutaj, aby poznać tekst biograficzny Awanturnik fandomu!
Pojedyncze publikacje
Anioły muszą odejść (Wydawnictwo G+J 2011)
Warszawska odpowiedź na Mistrza i Małgorzatę.
Powieść współczesna. W realia Warszawy XXI wieku wdziera się konflikt w świecie nadprzyrodzonym. Czwórka ekscentrycznych warszawskich aniołów z różnych epok, z czego jeden marksista-ateista, usiłuje odwrócić klątwę wiszącą nad stolicą Polski od 1526 roku. Wrogowie są od nich znacznie silniejsi, ale to jeszcze nic wobec faktu, że jedynym sposobem powstrzymania demonów jest spełniona miłość księdza redemptorysty i dresiary. Pan Bóg jest oczywiście wszechmogący, ale nie wiadomo czy wystarczy Mu poczucia humoru…
Lewandowski zebrał cały swój talent satyryczny, doświadczenie literackie oraz wiedzę filozoficzną i teologiczną by pół żartem, pół bardzo serio rozliczyć się z historią i teraźniejszością swojego rodzinnego miasta.
Bezsilność i zemsta prawdy (Wydawnictwo Ferratus 2017)
W Bezsilności i zemście prawdy Konrad T. Lewandowski wziął pod lupę cywilizację Zachodu. Czy sukces lewicy wziął się z piekła Verdun? Dlaczego prawica – i wartości, jakie reprezentuje – są praktycznie w odwrocie? Jakie zagrożenia niosą ze sobą feminizm oraz pauperyzacja nauki i mediów? Czy religia ma przed sobą przyszłość, a jeśli tak – to jaką? I czy czas wyczekiwać nowego Księcia?
Czarna psychoza (Prószyński i S-ka 2005)
Konrad T. Lewandowski zmienia bohaterów i wypowiada wojnę Lucyferowi. W Czarnej psychozie piękna dziennikarka Helena Mirska, szaman Alef i ksiądz egzorcysta Marcin Koniczyn toczą nierówną walkę z przywódcą globalnego spisku wspieranego przez siły Piekła. Muszą być równie bezwzględni jak on, muszą sięgać po metody, od których cierpnie skóra na grzbiecie.
Czas egzorcystów (Zysk i S-ka 2014)
Komisarz Krzysztof Louvain jest człowiekiem pękniętym wewnętrznie – były oficer SB, tropiciel solidarnościowej opozycji, przeżył nagłe i niespodziewane nawrócenie, z którym pomimo upływu lat nie może sobie poradzić. Ukrywa przemianę duchową pod jawnym cynizmem, a ostentacyjne praktyki religijne i znajomości w kręgach kościelnych pomagają mu skutecznie unikać policyjnej emerytury. Nikt nie wie, w co naprawdę wierzy, nawet on sam stara się nad tym nie zastanawiać.
I oto nagle zaczynają ginąć pomocnicy znanego warszawskiego egzorcysty, a władze kościelne chcą za wszelką cenę uniknąć skandalu. Komisarz Louvain znajduje się w sytuacji, która wytrąca go
z duchowej i profesjonalnej rutyny, prowadząc do dramatycznego kryzysu sumienia.
Faraon Wampirów (Wydawnictwo RM 2012)

Ramzes przymknął oczy i marzył. Urzekło go piękno wampirzej ceremonii. Nigdy dotąd nie podejrzewał, że w ich egzystencji może kryć się tyle powabnego uroku. Przez opuszczone rzęsy książę już nie widział ogrodu, tylko powódź księżycowego światła, w którym stał. Delikatny, łagodny księżyc wydał mu się w tej chwili o wiele lepszy od parzącego i oślepiającego słońca. Blask księżyca był bardziej przyjazny, a jego czarne cienie i miłosne wyznania wampira fascynowały Ramzesa bardziej niż magia świątyni Hator.
Konrad T. Lewandowski na bazie dziewiętnastowiecznej lektury stworzył wciągającą powieść fantastyczną. Oryginalny tekst Faraona Bolesława Prusa został skrócony o ponad połowę – pominięto m.in. XIX-wieczną dydaktykę społeczną. W zamian Lewandowski rozwinął wątki fantastyczne, rozpoczęte ale nie dokończone w dziele Prusa, m.in. konsekwencje klątwy rzuconej przez Dagona na Sarę, czy motyw córki Herhora. Wskutek wkroczenia na scenę wampirów nowe znaczenie zyskał również epizod zaćmienia słońca… Spowodowało to konieczność napisania nowego zakończenia i epilogu powieści.
Ostatecznie powstała historia fantasy o zmaganiach wspólnego państwa ludzi i wampirów z asyryjskim imperium żywych trupów, nieuchronnym zmierzchu ludzkiej rasy oraz zaskakująco współczesnym przesłaniu…
Królowa Joanna d’Arc (Alfa-Wero 2000)
(…) Jest to pełna zdumiewających pomysłów alternatywa historyczna podbudowana wiedzą historyczną autora i wzbogacona elementami fantasy.
Bohaterka, Joanna d’Arc, nie ginie na stosie, ale wysłana na czele nowej krucjaty – pojawia się w Polsce…
Lektura dla czytelników o silnych nerwach, zawierająca fascynujące wizje bitew nieznanych (naszej) historii.
Legendy Cyberkatakumb (Fantasmagoricon 2009)
Cybertłum płynął wokół Anieny, z nią i mimo niej. Praco-zakupo-alko-drago i seksoholicy podążali plątaniną ścieżek ku własnym spełnieniom. Jedni podrygiwali w multimedialnym transie, inni sprawiali wrażenie głęboko skupionych lunatyków: przeglądali oferty sprzedaży lub byli w pracy. Jeszcze inni, zwyczajnie naćpani, zdali się na autopilota. Wielu przechodniów bawiło się rzucaniem mentalnych graffiti na ściany budynków, pokryte hektarami ciekłokrystalicznych displayów, witryny sklepów i biur podróży geo-innner-virt. Myśli chwilowych performerów dopisywały komentarze, przedrzeźniały, zniekształcały lub kolażowały spływające po fasadach potoki reklam.
Misja Ramzesa Wielkiego (Alfa-Wero 2001)
Akcja książki dzieje się w alternatywnym do naszego świecie, w którym Egipt panuje niepodzielnie. Efektem przejmowania wiedzy innych narodów jest błyskawiczny rozwój technologiczny. Na początku XXI wieku Egipt panuje nad całym światem i posiada technologię skoków międzygwiezdnych. Statek kosmiczny Ramzes Wielki wyrusza w przestrzeń międzygalaktyczną w celu eksploatacji obłoków antymaterii, potrzebnej jako źródło energii. Nawiązany zostaje kontakt z innymi cywilizacjami…
Most nad Otchłanią (Fantasmagoricon 2008)
Pełna rozmachu powieść rozgrywająca się w mieście-państwie, położonym na Moście o osobliwej konstrukcji, przerzuconym nad bezdenną Otchłanią. W mieście wrze! Ortodoksyjni kapłani Pana Gwiazd walczą z prorokami Bestii, arystokraci ze wzbogaconą, żądną władzy szlachtą. Andremil – potomek Starego Rodu – wyrusza na wojnę z koczownikami… Nieoczekiwanie zostaje dowódcą całej armii Mostu.
Orzeł bielszy niż gołębica (Narodowe Centrum Kultury 2013)
Książka Konrada T. Lewandowskiego to utrzymana w klimatach steampunkowych opowieść o alternatywnych losach powstania styczniowego. Ignacy Łukasiewicz, znany wynalazca lampy naftowej, konstruuje „lądowe lokomobile”, w których czynnikiem roboczym i jednocześnie paliwem jest nafta. Użycie czołgów w walce zmienia losy powstania, Polakom udaje się odzyskać niepodległość. W kraju panuje euforia, rząd powstańczy nawiązuje współpracę z naukowcami, wśród których pojawia się James Maxwell czy Daniel Tesla, młodszy brat Nicoli. Szczęście z odzyskania niepodległości burzy wiadomość o skonstruowaniu czołgów przez zaborcę. Rosjanie szykują odwet. Jak potoczą się dalsze losy powstańców?
Powieść steampunkowa Konrada T. Lewandowskiego to 11. tom serii Zwrotnice czasu. Historie alternatywne.
Pochwała herezji (Fantasmagoricon 2008)
Trzy eseje Konrada T. Lewandowskiego na temat metafizyki – w sam raz, żeby zapoznać się z jej podstawowymi problemami oraz przemyśleniami i poglądami autora.
Sensownik matki Polki (Wydawnictwo G+J 2012)
Współczesna komedia romantyczna, oparta na faktach i wieloletniej korespondencji Autora z pierwowzorem głównej bohaterki. Młoda Polka, Klaudia, wychodzi za mąż za Amerykanina Davida, który w połowie sierpnia 2001 roku, aby zapewnić byt rodzinie, podpisuje zawodowy kontrakt wojskowy. Niebawem prawdziwa wojna wkracza w życie bohaterki, znającej ją tylko z lekcji historii, i zmusza do odnalezienia się w sytuacji, do której w żaden sposób nie mogła się przygotować.
Kiedy jednak, z pozoru szczęśliwie, kończy się służba męża w Iraku, Klaudia staje przed znacznie poważniejszym niż dotąd wyzwaniem, które podejmuje z humorem, godnością i wyobraźnią, wspierana przez dwie szalone przyjaciółki.
Szatan i spółka (Nasza księgarnia 2017)
Oficjalna kontynuacja Szatana z siódmej klasy!
Utopie (Narodowe Centrum Kultury 2014)
Tom Utopie zawiera dwie mikropowieści, które przedstawiają skrajne alternatywy historii Polski – jako zdechrystianizowanej, pogańskiej konfederacji oraz chrześcijańskiego imperium obejmującego Litwę, Czechy, Węgry i Niemcy.
W pierwszym przypadku, w 1038 roku zwycięża tzw. reakcja pogańska i odparty zostaje najazd czeskiego księcia Brzetysława, w drugim żyjąca królowa Jadwiga nie dopuszcza do bitwy pod Grunwaldem, a Joanna d`Arc zostaje sprowadzona do Krakowa. Oba biegunowo odmienne polskie byty państwowe przedstawione są in statu nascendi, w chwili ich dramatycznych narodzin.
Cykle
Diabłu ogarek
Diabłu ogarek. Czarna Wierzba (Wydawnictwo RM 2011)
Lipiec 1639 roku, Mazowsze, miasta Liw i Węgrów. Ostatnie chwile niezmąconej niczym chwały i dobrobytu Rzeczypospolitej. Weteran wojny smoleńskiej Stanisław Jakub Lawendowski herbu Paprzyca, woźny trybunału ziemi liwskiej, specjalizuje się w doręczaniu pozwów wyjątkowo agresywnym adresatom. Bywa, że jak weźmie skwitowanie odbioru, to wyrok nie jest już konieczny. Czasem jednak zawodzą naturalne sposoby i aby sprawiedliwości stało się zadość, niezbędna jest pomoc czarnej magii. Te kontrowersyjne praktyki są solą w oku pewnego biskupa oraz podróżującego incognito hiszpańskiego inkwizytora. Miejscowi magnaci zaś dostrzegają okazję przeprowadzenia własnej przewrotnej intrygi.
Autor oddaje hołd swoim przodkom – drobnej szlachcie gniazdowej z mazowieckich zaścianków – i zabiera czytelnika w nostalgiczną podróż w czasie, do epoki, w której najwyższymi wartościami były ład w świecie i zaświatach oraz poprawne stosunki z sąsiadem, choćby nawet był to sam diabeł.
Diabłu ogarek. Kolumna Zygmunta (Wydawnictwo RM 2012)
Krakowskie Przedmieście za dnia zdawało się oranżerią pełną pstrokatych motyli, kwiatów i powabnych łątek o wysmukłych kibiciach. Natomiast po zmroku przechodziło iście wilkołaczą przemianę i zaczynały się tutaj dziać łotrzykowskie fenomeny. Tu najchętniej załatwiano wszelkie tajne porachunki, nawet nie bacząc na świętość miejsca, w kościołach miejscowych, które też okradano regularnie…
Młody pisarz do szaleństwa zakochany w pięknej dwórce, śledząc najnowsze plotki z królewskiego dworu, wpada na trop intrygi, w którą zamieszane są najważniejsze postaci ówczesnej Rzeczypospolitej. Rozwikłania zagadki noszącej znamiona czarnoksięskich praktyk podejmuje się – z osobistych powodów – Stanisław Jakub Lawendowski herbu Paprzyca, namiestnik warszawskiej straży marszałkowskiej. Pomagają mu zarówno młodzi zakochani, jak i tajemnicza żydowska wiedźma. Rezultaty śledztwa szybko przekraczają najśmielsze oczekiwania, a zaangażowanym w nie bohaterom zaczyna grozić śmiertelne niebezpieczeństwo…
Autor odkurzył stare warszawskie legendy, z przewrotnym poczuciem humoru opisując kulisy wystawienia kolumny króla Zygmunta. Barwny portret siedemnastowiecznej stolicy, od magnackich posiadłości po zamtuzy i szemrane zakątki Krakowskiego Przedmieścia, wyraziste postaci, nieprzewidywalne zwroty akcji i historia romantycznego związku z zaskakującym finałem składają się na diabelnie interesującą powieść.
Diabłu ogarek. Ostatni hołd (Wydawnictwo RM 2013)
Koniec lata 1641 roku. Młody pruski książę elektor Fryderyk Wilhelm Hohenzollern uparcie odwleka hołd należny królowi Polski Władysławowi IV. Tymczasem woźny trybunału ziemi liwskiej – Stanisław Lewandowski herbu Paprzyca, otrzymuje dwa wyjątkowo kłopotliwe zlecenia naraz. Na dodatek jego aplikant Grzesiek koniecznie chce się wykazać i ani myśli dłużej siedzieć w zaścianku, studiując pożółkłe statuty sejmowe. Wszystkie te zaszłości nieoczekiwanie splatają się ze sobą, sprowadzając na woźnego lawinę kłopotów, łącznie z klątwą i losem żywego potępieńca.
Akcja najnowszej powieści Konrada Lewandowskiego rozstrzyga się w zaświatach, w których dochodzi do skrytej, czarnoksięskiej agresji na Rzeczpospolitą. Okazuje się jednak, że król Władysław może liczyć na wiernych poddanych nie tylko z krwi i kości. Autor nawiązuje do ludowych legend kurpiowskich oraz łączy je z autentycznymi praktykami pruskich czarowników z okresu wojen polsko-krzyżackich, tworząc oryginalny i niesamowity amalgamat.
Utwory, których głównym bohaterem jest Radosław Tomaszewski
Noteka 2015 (Fantasmagoricon 2006)
Kultowy zbiór opowiadań Lewandowskiego. Opowiadanie tytułowe zdobyło nagrody im. J.A. Zajdla i Sfinks, natomiast „Pacykarz” i „Półmisek” zostały nominowane do nagrody im. J.A. Zajdla.
Bo kombinerki były brutalne (Fantasmagoricon 2010)
Powieść Bo kombinerki były brutalne przedstawia linie świata biegnącą zadziwiająco blisko naszej rzeczywistości…
Idąc tropem redaktora Tomaszewskiego dowiesz się:
-
Dlaczego agenci ABW postawili szyb naftowy pod Lasem Kabackim?
-
Na czym polega przekleństwo krawcowej-blondynki?
-
Co robią leszcze na drucie?
-
I dlaczego oficer łącznikowy nie chce mówić po polsku?
i nie tylko…
UWAGA: PRODUKT POLITYCZNIE NIEPOPRAWNY
Cykl o Komisarzu Drwęckim
Magnetyzer (Wydawnictwo Dolnośląskie 2007)
Warszawa końca lat 20. ubiegłego stulecia. Eleganckie kawiarnie, w których namiętnie dyskutuje się o Einsteinie i Freudzie, oraz brudne spelunki, gdzie nad setką wódki załatwiają porachunki chłopaki z ferajny. Nowoczesne ulice rozwijającej się stolicy i zapyziałe zaułki. Komisarz Jerzy Drwęcki zgłębia mroczne tajemnice tych światów, tropiąc szaleńca, który posiadł umiejętność przestrajania ludzkich umysłów. Kluczem do zagadki są odnalezione po latach zapiski rosyjskiego magnetyzera. Autor wpisuje się w krąg mistrzów kryminału miejskiego, takich jak Leopold Tyrmand i Marek Krajewski. Znakomicie oddany klimat przedwojennej Warszawy i galeria barwnych postaci z epoki, od najprzystojniejszego ułana II Rzeczypospolitej Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego i erudyty Franca Fiszera, po Tatę Tasiemkę, legendarnego króla Kercelaka, uwikłanych w intrygującą zagadką kryminalną gwarantują zabawną i zaskakującą lekturę.
Bogini z labradoru (Wydawnictwo Dolnośląskie 2007)
Drugi po Magnetyzerze tom przygód komisarza Drwęckiego. Jesienią 1928 Warszawa przygotowuje się do obchodów 10. rocznicy odzyskania niepodległości. Tymczasem marszałkiem Piłsudskim zaczyna interesować się tajemnicza sekta okultystów-patriotów. Ochrona podejrzewa przygotowania do zamachu, ale jest bezsilna wobec ogromnych zakulisowych wpływów elitarnej organizacji. O wyjaśnienie sprawy proszony jest „człowiek spoza układu”, świeżo awansowany nadkomisarz Jerzy Drwęcki, który dopiero wrócił z podróży poślubnej do Włoch i Austrii. Drwęcki spotyka starych towarzyszy broni ze Lwowa, ale dawna lojalność wystawiona zostaje na ciężką próbę. Do tego warszawską policję wodzi za nos ekscentryczny angielski detektyw sir Reginald Pulteney, który nie wiadomo po co przybył do Polski. Zaczynają ginąć ludzie. Sytuacja staje się tragikomiczna, zwłaszcza gdy w sprawę zostaje wplątany młody, dobrze zapowiadający się prawnik i pisarz Witold Gombrowicz. Klucz do zagadki znajduje się w kawiarni Ziemiańska, tylko jak skłonić do współpracy z policją Franciszka Fiszera?
Elektryczne perły (Wydawnictwo Dolnośląskie 2008)
Pierwsza połowa 1929 roku. Poznań na kilka miesięcy staje się stolicą Polski, w związku z odbywającą się tu Powszechną Wystawą Krajową, podsumowującą dorobek i potencjalne możliwości odrodzonej Rzeczypospolitej. Nadkomisarz Jerzy Drwęcki, jak wszyscy, planuje urlop by zwiedzić PWK razem z oczekującą dziecka żoną Marią. Nie przypuszczał, że trafi do Poznania znacznie szybciej i na o wiele dłużej niż zamierzał. Rutynowa sprawa, którą z nudów odbiera podwładnemu, okazuje się mieć drugie, niezwykle grząskie dno i błyskotliwa kariera Drwęckiego staje na krawędzi przepaści. Nawet zaprzyjaźniony pułkownik Wieniawa-Długoszowski okazuje się mieć tym razem za krótkie ręce. Na domiar złego wychodzi na jaw mroczna tajemnica sprzed 30 lat, dotycząca kręgu krakowskich przyjaciół Stanisława Przybyszewskiego. Tadeusz Boy-Żeleński chociaż cała Polska z zachwytem lub oburzeniem nuci jego Słówka ma coraz mniej powodów do śmiechu…
Perkalowy dybuk (Wydawnictwo Dolnośląskie 2009)
Nadkomisarz Jerzy Drwęcki usiłuje pogodzić obowiązki młodego ojca z obowiązkami zawodowymi. Na przeszkodzie stają mu jednak przebudzone wojenne demony. Podwładni odmawiają posłuszeństwa, a surowe decyzje personalne tylko pogarszają sytuację. Wreszcie ofiarą makabrycznego morderstwa pada bliski współpracownik nadkomisarza. Wykrycie zabójcy policjanta staje się kwestią honoru…
Nadkomisarzowi przychodzą z pomocą poeta Julian Tuwim, rezolutna żydowska nastolatka Bajle, która chciałaby zostać rabinem, oraz absolutnie niezawodna w sytuacjach wymagających kobiecej intuicji babcia Irena…
Śląskie dziękczynienie (Wydawnictwo Dolnośląskie 2009)
Nadkomisarz Jerzy Drwęcki na Śląsku.
Jest druga połowa listopada 1929 roku, do Polski docierają pierwsze skutki Wielkiego Kryzysu. Jerzy Drwęcki na prośbę pułkownika Wieniawy-Długoszowskiego ma przekonać Wojciecha Korfantego do zawarcia ugody z rządem. Oficjalnym powodem przyjazdu nadkomisarza do Katowic są wykłady kryminalistyki dla podoficerów Policji Województwa Śląskiego. Przypadkowa z pozoru banalna sprawa, którą Drwęcki zamierzał wykorzystać do celów dydaktycznych, okazuje się mieć kluczowe znaczenie dla jego misji. Polityka, gangsterskie interesy i porachunki splatają się w iście gordyjski węzeł.
Rumuńskie kawony (Bollinary Publishing House 2015)
W porze kwitnienia morelowych sadów komisarz Jerzy Drwęcki zabiera rodzinę na urlop do Zaleszczyk nad granicą rumuńską. Na stacji żegna go Wieniawa i przestrzega, że w Rumunii szykuje się przewrót polityczny. Drwęcki jest zniesmaczony kontaktami z sanacyjną władzą, a apodyktyczna babcia Irena wyprowadza go jeszcze z równowagi. Komisarz rozpoczyna więc urlop upijając się w wagonie restauracyjnym w towarzystwie przygodnie poznanego celnika z Gdyni. Ten nie bez powodu zadzierzgnął przyjaźń z komisarzem, bo trafił na trop przemytu złota z radzieckiej Ukrainy. Nim zdążył opowiedzieć o swych spostrzeżeniach, został zamordowany. Podejrzenia padają na Drwęckiego, a prowadzenie śledztwa poważnie utrudnia miejscowy naczelnik policji. Na dodatek komisarzowi nie dane jest zamieszkać z rodziną w wybranym hotelu, bo trafia pod skrzydła i do pałacu dystyngowanej baronowej von Turnau, której nikt nie odmawia. Jak w takich warunkach odpoczywać i zabawiać młodą żonę? Zostaje tylko stanąć na wysokości zadania i zmierzyć się z rzeczywistością w rytmie taranteli.
Cykl o Kotołaku Ksinie
Ksin. Początek (Nasza Księgarnia 2014)
Wielki powrót kultowej Sagi o kotołaku! Tym razem w wersji poszerzonej przez autora o ekscytujące wątki, nowych bohaterów, zaskakujące zakończenie, a także zawierającej niepublikowany dotąd bestiariusz.
Ksin. Dziecko klątwy, zdrady i obsesji. Zdawałoby się, że jego los jest przesądzony, ale miłość potrafi się wznieść ponad wszystko. Najpierw poświęcenie starej piastunki, a potem oddanie dziewczyny zbiegłej z domu publicznego sprawiają, że z potwora i demona wyrasta wojownik i obrońca ludzi zagrożonych przez upiory. Drapieżna, pełna namiętności historia bestii pragnącej osiągnąć człowieczeństwo.
Ksin drapieżca (Nasza Księgarnia 2015)
Uśmiech fortuny trwa krótko. Błyskotliwa kariera kotołaka na królewskim dworze wali się w gruzy po zaledwie trzech miesiącach. Dochodzi do zamachu na króla, a Ksin zostaję głównym podejrzanym. Zaczyna się dramatyczna walka o przetrwanie za cenę utraty człowieczeństwa. Smak ludzkiej krwi staje się jednocześnie wybawieniem i przekleństwem, a instynkt drapieżcy – jedyną rzeczą, na której Ksin może polegać by ocalić siebie, króla i cały Suminor…
Ksin drapieżca to tom drugi sagi, łączy w nowym wydaniu opowieść tytułową ze znacznie starszym tekstem Kapitan Ksin Fergo, obecnie zmodyfikowanym przez autora. Książkę uzupełniają dwa dodatki poświęcone historii i obyczajom Suminoru.
Ksin sobowtór (Nasza Księgarnia 2015)
W spisku kryje się spisek, a w nim jeszcze jeden spisek… Skutkiem splotu intryg Ksin rozpoczyna wędrówkę przez równoległe światy. W każdym z nich odkrywa kolejne znaczenia i cele swojej misji oraz prawdy o sobie samym. Wkrótce kotołak będzie musiał stawić czoło najpotężniejszemu z dotychczasowych wrogów i nowej miłości. Na którą drogę wstąpi, gdy przyjdzie moment nieodwracalnego wyboru pomiędzy sercem a rozumem…?
Podstawą Ksina sobowtóra, tomu trzeciego sagi w nowym wydaniu, jest dawna Wyprawa kotołaka, która zyskała obecnie misterną szkatułkową konstrukcję.
Różanooka (Nasza Księgarnia 2016)
Przybrana córka Ksina, strzyga Irian zwana Różanooką, po tajemniczym zniknięciu ojca obejmuje stanowisko dowódcy gwardii królewskiej. Pewnego dnia w pałacu pojawia się młody weteran Mino Dergo. Przybywa do stolicy, gdyż kilka dni wcześniej spotkała go ogromna krzywda. I wtedy na Irian spada miłość, od której zawali się cały świat Międzykontynentu…
Drogi czytelniku, nawet jeśli czytałeś poprzednie wydania Różanookiej, nie znałeś dotąd tej opowieści. Dawne pomysły zostały rozwinięte, przybyły nowe wątki i zwrot akcji, który stawia wszystko na głowie. Nowa Różanooka nabrała wyrazistości i głębi, emocje bohaterów prawdziwego żaru: aż do szaleństwa, do śmierci i jeszcze dalej… Tak potrafią kochać tylko potwory Onego!
– Od autora
Ksin Koczownik (Nasza Księgarnia 2016)
W tym tomie Konrad T. Lewandowski łamie konwencję fantasy i przenosi swojego bohatera z Międzykontynentu w ponadczasową przestrzeń mitu. Po magicznym rozdwojeniu druga, wolna od klątwy osobowość Ksina kontynuuje wędrówkę w Świecie Błądzących Gwiazd. Starzy wrogowie nie pozwalają o sobie ani na chwilę zapomnieć, ale dla kotołaka jest to przede wszystkim czas wielkiego wtajemniczenia w role męża, ojca i władcy. Nie pokonanie przeciwników, lecz zrozumienie siebie i ukochanej Amarelis będzie prawdziwym celem tułaczki przez Bezkresny Step…
Ksin na bagnach czasu (Nasza Księgarnia 2017)
Ksin na Bagnach Czasu to ostatnia część Sagi o kotołaku, napisana przez Konrada T. Lewandowskiego po 27 latach od rozstania z serią. W ten sposób dobiega końca jedno z najciekawszych przedsięwzięć literackich w historii polskiej fantasy.
Po Bagnach Czasu snują się cienie rzeczy, które były lub przynajmniej być mogły… Kotołak spotyka tam samego siebie, a to musi zmienić wszystkie jego plany. Pod wpływem tego doświadczenia postanawia wraz z całym swoim ludem wrócić do Suminoru i założyć na Międzykontynencie kolejne już państwo. Wymaga to jednak przeniesienia fragmentu Pierwszego Świata, co może się skończyć magicznym kataklizmem na miarę drugiego upadku Onego. Pewne jest, że nie można ufać magom ani tym bardziej zaangażowanym w szalony projekt demonom. Co jednak nastąpi, gdy władcy koczowników przyjdzie się zmierzyć z samym królem Redrenem?
Trylogia Bursztynowego Królestwa
Bursztynowe Królestwo (Wydawnictwo Dolnośląskie 2009)
Mandżuria, ostatnia dekada XIX wieku. Polscy poszukiwacze złota i zbiegowie z Sybiru spotykają ukrytą w górach Małego Chinganu gminę niedobitków Tajpingów, której przewodzi potomek ich pierwszego władcy. Zgodnie z odwieczną polską tradycją przeprowadzają wolną elekcję i wybierają chińskiego księcia królem Polski. Jego Wysokość Hung Śiao-Tien przybiera imię Władysława V. Powstaje Druga Rzeczpospolita Obojga Narodów, tym razem Polaków i Chińczyków, zwana Ukrytym lub Bursztynowym Królestwem. W 1899 r. wybucha powstanie Bokserów i zaczyna się walka o władzę nad całymi Chinami. Wir wydarzeń wciąga młodą, naiwną Irlandkę. W tle polityczny kocioł sprzecznych interesów Rosji, Japonii, Chin, Korei oraz egzotyczne zderzenia kultur i osobowości bohaterów.
Afgański Zeus (Wydawnictwo Dolnośląskie 2011)
Ciąg dalszy perypetii starszego lejtnanta Sergiusza Lawendowskiego, jednego z bohaterów Bursztynowego Królestwa – Polaka, carskiego lojalisty.
Jest wiosna 1903 roku, trzy lata po wydarzeniach w Mandżurii. Sergiusz Lawendowski nie zdołał ułożyć sobie życia w Petersburgu, pije, wszczyna awantury i ściąga na siebie coraz większe kłopoty. Aby ratować jego karierę, generał Brusiłow wysyła starszego lejtnanta do Afganistanu, gdzie czeka na niego mocno zawikłany ogólnoświatowy spisek, sercowe rozterki, złociste heliodory i okrutna sekta wyznawców dawnego greckiego boga. Wrodzony sarkazm lejtnanta Lawendowskiego znów będzie miał szerokie pole do popisu…
Bohaterowie się odradzają (Wydawnictwo Dolnośląskie 2012)
Trzecia część trylogii historyczno-przygodowej, rozgrywającej się na początku XX wieku w czasach wojny rosyjsko-japońskiej. W egzotycznej scenerii Dalekiego Wschodu rozstrzygają się losy państwa polskiego i bohaterów poprzednich części – Bursztynowego Królestwa i Afgańskiego Zeusa.
Druga Rzeczpospolita Obojga Narodów, tym razem Polaków i Chińczyków, rzuca wyzwanie Rosji i staje do walki o niepodległość Polski. Niestety, rozłam w wewnętrznych stosunkach przyćmiewa sukcesy militarne. Skąd nadejdzie pomoc? Po co Dmowski i Piłsudski wybierają się razem do Japonii? Alternatywna wizja Lewandowskiego znacznie różni się od tego, co przedstawiają podręczniki historii.